Zamiluj se do lásky

Ahoj Člověče,

dnes mám pro Tebe hojivý vzkaz:

„Miluj lásku“

Zdá se, že je to ta nejjednodušší a nejkrásnější věc, která se dá dělat. Má moc změnit celý svět.

Věříš na lásku?

Když jsem byla malá, pronásledovala mě jedna noční můra. Pokaždé, když jsem zavřela oči, začala jsem se propadat prostorem nejasných barev a tvarů. Ten pocit nejistoty a čiré hrůzy mě vždy úplně polapil. Padala jsem a nevěděla proč a nevěděla kam. Cítila jsem se krajně nepříjemně a měla jsem obrovský strach. Bála jsem se usínat, protože jsem přesně věděla, co zase přijde. A vlastně se to nedělo jen večer před spaním, ale kdykoli v průběhu celého dne. Moc jsem si přála, aby to někdy skončilo…

Mojí velkou útěchou byl obraz, který jsem měla u postýlky. Nějak jsem asi věděla, tušila, že mě svým způsobem ochraňuje. Byla na něm ženská postava, anděl, s dlouhými vlnitými zlatými vlasy, držící v náručí malého chlapečka. Výraz, jaký měla ve tváři, je pro mě nepopsatelný. Dívala se na něj s osobitou krásou, něhou, láskou a sebejistotou.

Obraz už dávno není. Zajímavé je, že moje rodina nebyla ani nábožensky založená. Myslím, že mamince se prostě taky líbil, a tak mi ho tam pověsila. Prohledala jsem celý google, abych si ho mohla připomenout, ale je pryč. Myslím, že až budu umírat, budu ho mít znovu před očima.

Žádné dno není

Pak, samozřejmě mnohem mnohem později, mi došlo, že můj pád může být nekonečný. Není tam žádné dno, od kterého bych se mohla odrazit. Existuje jen pád anebo vzestup.

Je to změna pohledu, je to oslavování toho, co je mi na světě nejsvětější. Je to o hledání lásky a o prožívání lásky.

Láska v jakékoli formě a podobě je třeba ochraňovat a podporovat. Rozhodně to tedy není o tom, že doma při sledování romantických filmů smáčím polštáře, protože já žádnou velkou lásku neprožívám. I když si jí totiž někde všimnu, tak ji mám (i když třeba zrovna „nepatří“ mně). Chápeš? Raduj se z toho, že se někde na světě několik lidí hluboce miluje, že ptáček může nakrmit svá mláďata, že se kočka vyhřívá na slunci, spokojeně vrní.

Milovat lásku znamená otevírat srdce citu, který nemá konce.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *