Uzdravování vnitřních energií

Jak léčit vnitřní energie

Používám termín vnitřní energie, protože je už obecně známý, minimálně pojem vnitřní dítě slyšel už určitě téměř každý. Jedná se o energie, kterými je tvořena naše bytost. Druhů energie máme v sobě více, nejenom jednu (vnitřní dítě). Nestačí tedy léčit pouze vnitřní dítě.

Nejpevnější stavební jednotkou není bod, ale trojúhelník. Trojjedinost hraje zásadní roli ve všem, potřebujeme všechny tři díly skládačky (duch-duše-tělo, minulost-přítomnost-budoucnost, matka-otec-dítě). Aby bych celek pevný a životaschopný, musí být silné i všechny tři části, které ho tvoří.

Ptáte se, JAK léčit tyto tři složky, které nejsou úplně v souladu? Pojmenujte svou potřebu. Jenom tak ji můžete i naplnit. Zjistěte, jaký projev mají mít všechny tři energie, aby vytvořily harmonický celek právě pro vás. Jaká je vnitřní matka, vnitřní otec a vnitřní dítě, kteří vám dělají největší radost a vyživují vás spokojeností a láskou?

Vnitřní žena (matka)

O ženské energii, která potřebuje léčit, protože je oslabená ve velkém měřítku, se toho píše poměrně dost. Opravdu je žádoucí ji posílit. Potíž je v tom, že ženská energie potřebuje nutně k uzdravení energii mužskou. Může se totálně uvolnit a těšit se ze své ženské energie jen s trvalým přijímáním podporující mužské energie.

Tady je trochu kámen úrazu. Nečekejme tu podporující mužskou energii od mužů z reálného světa, jejich mužská energie je totiž taky nemocná. My svou ženskou energii musíme léčit vnitřním mužem, který je obsažen v nás. Znamená to přijít na to, co konkrétně nám od našeho vnitřního muže schází. Je to podpora a důvěra? Je to stanovení si hranic? Je to jasný cíl a touha ho dosáhnout? Je to rozhodnutí vytrvat a udělat vše, co je v našich silách? Je to o povzbuzení a postupu vpřed? Je to o ochraně a lásce k nám za každých okolností?

Představujte si ženu, která má vše, co potřebuje, co nejčastěji. Jak působí? Jak si užívá život? Jak je na ní vidět její štěstí?

Vnitřní muž (otec)

Mužská energie se stáhla, ustoupila do pozadí a vyčkává. Také je oslabená a ve vnějším světě se neprojevuje v nejlepší formě, spíše ve svých dvou extrémech – nicneděláním nebo agresí. Aby mohla být vyléčena, potřebuje motivaci, impulz, potřebuje důvod dávat a chránit. Touha se přemoci může být nalezena jedině v přitažlivé ženské energii.

A opět jsme u léčení vnitřní ženy (ne léčení fyzickou ženou). Co nám schází u vnitřní ženy? Má k sobě vnitřní žena úctu? Je dostatečně citlivá, laskavá a pečující? Jde jí o hlubokou propojenost? Využívá svou intuici? Podněcuje vás a inspiruje?

Představujte si muže, který má vše co potřebuje, co nejčastěji. Cítíte, jak je ukotvený a dosycený láskou? Jakou má chuť dělat svou ženu šťastnou?

Vnitřní dítě

A jsme u vnitřního dítěte. To je ta část nás, která potřebuje především bezpečí, ochranu, bezpodmínečnou lásku, přijetí a uznání. Potřebuje cítit, že je milováno, a že je o něj po všech směrech postaráno.

Představujte si dítě, které má vše, co potřebuje, co nejčastěji. Cítíte z něj radost a hravost? Má odvahu prozkoumávat svět? Má rádo svět a vše, co mu svět nabízí?

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *