Ten slastný pocit, že je vše v pořádku

Oplývá váš život pocitem, že je vše v pořádku?

Život je naprosto a bezvýhradně v pořádku, pokud se cítíte milováni a chráněni, cítíte se bezstarostní, jste hraví a máte radost z toho, že jste naživu. Moc takových jedinců není (i když mohou zarytě tvrdit opak), u většiny z nás se to někde v průběhu života zvrtlo. Vzpomenete si nyní na ten okamžik, kdy něco poprvé v životě v pořádku nebylo?

Například se na vás někdo škaredě podíval, maminka vás nepohladila, nebo odešla, a vy jste nevěděli, jestli se vrátí…

Vybaví se vám ten pocit údivu, smutku a zklamání? Nebo to mohla být i pořádná rána mezi oči a nepochopitelný šok. Šok, ze kterého jste se ještě nestihli vzpamatovat doteď, a místo toho žijete s podivným pocitem nedostatku nebo obav, že se vám něco nemilého přihodí znovu.

Tajemství šťastného života spočívá v obnovení pocitu, že je vše v pořádku

Tím se myslí ta všeobecně známá tvrzení, že je třeba se vrátit zpět do Jednoty, stát se opět čistým dítětem, andělem, otevřít naplno své srdce a nechat se prostoupit vědomím, spojit se s ním.

Jak zařídit, aby nás život objal svou mírumilovnou a láskyplnou náručí a my se v něm cítili zcela bezpečně?

Ten proces se nedá urychlit, musí se dít samovolně. Musíme k němu dozrát. I úroda potřebuje svůj čas. Nemůžeme sklízet hned na druhý den. Člověk možná dokáže zařídit, aby slepice snášela dvě vajíčka za den, ale děje se to na úkor kvality. Chce to chtít se vracet k sobě dobrovolně a s láskou a v přijatelném tempu. Je fajn užívat si každý malý krůček (to je právě ten pocit, že je vše v pořádku), a ne nechat se sžírat touhou být už v cíli (protože pak se v pořádku necítíme).

Pocit, že je vše v pořádku, je jenom náš = je to naše vlastnictví

Nikdo nám ho nepřináší zvenku. Je náš a rodí se uvnitř nás. Vůbec nezáleží na tom, co se kolem děje. Důležité je to, co se děje uvnitř nás. Všechno skutečně důležité pochází z nitra.

Zaměřujme se na pocit, že jsme úplně v pořádku, každý den. Uvidíme, co to udělá za týden, za měsíc, za rok… Každý nový návyk se postupně stane normou. A normální je cítit se dostatečně, plnohodnotně a přijatě. Prostě cítit se v pořádku.

Žijme s lehkostí a důvěrou. Protože všechno je v pořádku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *