Osvícení

Mystický výraz…

…pro nejjednodušší a zároveň nejhlubší pochopení, jakého jsme schopni

Je to dnes móda – osobní růst, práce na sobě a duchaplná cesta k osvícení. Kdo by nechtěl být osvícený? Osvícení je v dnešní době (kdy máme v podstatě vše, co potřebujeme) bráno jako nejvyšší meta životní cesty. Spousta zarputilců a dychtivců si říká, jak to ti mistři udělali, co musíme ještě překonat a naučit se, anebo odhodit, k dosažení cíle?

A osvícenci po prozření říkají, k cestě za osvícením nemusíte udělat už vůbec nic, stačí si jen uvědomit, že už osvícení jste, že už to všechno máte. Jak je možné, že to tedy lidé neví??

Osvícení je nezkreslené vnímání toho, co je

Světlo je láska. Světlo je pravda. Světlo je Bůh. Světlo je univerzum.

Bůh nebo Univerzum, nebo těch mnoho jiných výrazů označujících to Jedno, je všude a ve všem. Jak je potom možné, že existuje Tma. Co je to Tma? Tma je to, co zbude, když světlo zmizí. Hraje s námi Bůh na schovávanou? Proč někdy nechce, abychom ho vnímali?

Je to jedna z největších záhad. On právě chce, abychom ho vnímali. Volí jedinou možnou cestu k tomu, abychom ho našli, abychom došli ke světlu. Jakou? Dává nám svobodu žít ve tmě a nechává nám stále otevřené dveře k sobě, do světla. Je vždy připraven nás uvítat, NIKOHO neodmítá.

Jak bychom mohli vidět světlo ve světle? Můžeme vidět jen světlo ve tmě. Je to někdy možná drastické, ale je to jediný způsob, jak Světlo vnímat a ocenit, vážit si ho a milovat ho. Tím, že nám samotným umožnil se ze světla vzdálit, poodstoupit od něj, vytvořil dynamiku života, dal životu smysl, dal smysl Lásce. Co když prvotní hřích člověka nebyl žádný hřích, ale prvotní záměr Boha? Kdo vnímá toto, už osvícen je, opravdu nic jiného nepotřebuje.

Milujme všechny a všechno, jak nejvíc můžeme

Je to přesně to, co učili ti největší mesiáši a osvícenci tento svět. Žijme v lásce, odpouštějme a milujme všechny, i své nepřátele. To je jediná cesta k osvícení.

Ten, kdo se ptá, jak může milovat nepřítele a zlo, žije ve tmě. Nic nepochopil. Cítíte ten „zlý“ podtext té otázky? Milovat nepřítele přece neznamená útrpně snášet všechno zlo a bolest. Tím byste se přehoupli k nelásce k sobě, přestali byste si vážit vlastního života, který JE hoden lásky. Tak jako všechny ostatní. Milovat znamená přijmout všechno a UDĚLAT všechno, aby svůj život udržel v lásce, aby ho chránil. Znamená to přestat soudit, přestat hodnotit. Znamená to přestat se povyšovat a taky se přestat ponižovat. Znamená to dokonale přijmout život právě takový, jaký nám každému byl dán, a žít ho co nejlépe.

Přeji nám všem teď tolik Světla, kolik jsme jen schopni pojmout.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *