Radostné usínání = radostné probouzení

S jakým rozpoložením chodíte spát?

Už jste si všimli, jaký ohromný vliv má vaše nálada při usínání na následující ráno a tím i celý den? Když jdete spát skleslí a vyčerpaní, ráno se vstává těžce. Když jdete spát s pocitem, že je všechno v pořádku a zítra to bude moc fajn a už teď se těšíte na ráno, vstává se o mnoho lehčeji a veseleji. A prvotní nálada po ránu vás zásadně ovlivní. Dobrý start je vždycky důležitý a každý mu přitom může sám pomoci.

Zadejte si už večer, co chcete prožít další den

Je to tak prosté, a právě proto i účinné. Před usnutím si jednoduše představte, co pěkného vás další den čeká, a jak dobře se u toho cítíte. Vědomě si určete, s jakým nábojem budete ráno vstávat. Zadat si do své představy můžete, co je libo. Objednávka dne může být mlhavá a nekonkrétní, jen s cílem dobrého pocitu, nebo vymyšlená do posledního detailu, záleží na vás. Hlavně si to prožijte a užijte. Pak už se jen uvolněte a pokojně se oddejte spánku.

Pamatuji si, jak jsem se jednu dobu, asi 14 dní po sobě, budila ve stejný čas. Pokaždé jsem vstala, podívala se na hodiny, a bylo přesně 6.53 ráno. Přišlo mi to minimálně zajímavé, pak mě to začalo i trochu strašit, a tím to taky přestalo. Objednala jsem si tím pocitem podivnosti „normální“ vstávání. Nebo když jsem hodně brzy ráno vstávala, abych jela časně na hory, řekněme ve 4 hod., předem jsem si určila, že krásně a svěže vstanu, a tak to tak i bylo. Minutu před zazvoněním budíku a odpočatá a bez únavy. Náhoda? Ani náhodou.

A co s časem mezi usnutím a vstáváním?

Čas spánku zabírá zhruba třetinu našeho života. To je hodně velká doba. Je to skutečně tak, že si naše vědomí během spánku dělá, co chce? Že si žije svým vlastním životem a my nad ním nemáme žádnou kontrolu? Nemyslím si.

Dlouho jsem chtěla zažít ten stav, kdy se „probudíte“ uprostřed spánku a přitom víte, že spíte. Až se mi to jednou stalo. Uvědomila jsem si, že jsem uprostřed vlastního snu. Věděla jsem, že je to jiná realita, než ta, kterou znám ze dne. Zkusila jsem si s ní hrát, ovlivňovat děj. A šlo to. Pohybovala jsem se tam, kde jsem chtěla. Ta realita mě poslouchala a umožnila mi tvořit to, co chci. Úžasný pocit. Ve snu nejste omezeni svým fyzickým tělem, to v klidu odpočívá. Vy si můžete vědomě ve snu utvořit a zažít, co chcete.

Uvažte, jaké netušené možnosti to má.

Začněte vědomým tvořením pěkného rána před spaním. Tím získáte důkazy, že to jde, a vědomí vás pustí dál.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *