Podporujme svůj vnitřní oheň

Symbolika ohně

Máme léto v plném proudu. Spárovaným elementem je právě oheň. Je to živelnost, nestálost, proměnlivost, úspěch, maximální výkon, vyjádření energie v silné a výrazné formě.

Vnitřní oheň jako metafora životní síly je docela zažitý pojem. Hledejme ho ve středu našeho těla, v okolí pupku. To je to důležité centrum, které drží stabilitu a vyrovnanost. Je úložištěm našich pocitů. V břiše často pociťujeme emoce. Zde můžeme pozorovat, jak je na tom náš vnitřní oheň, v jakém je stavu. Máte tam sotva doutnající polínko nebo pořádnou vatru? Jedna z těch dvou variant je pro náš život mnohem příznivější.

„Láska je jako plamen: jakmile neroste, zhasíná.“ Neznámý autor

Oheň musí stále plápolat

Vnitřní oheň představuje naši touhu a sílu projevení se v našem hmotném světě. Nutně ho potřebujeme k životu. K uspokojivému životu pak potřebujeme, aby hořel pořádně. Potřebujeme určitou razanci, abychom mohli předávat to, co máme. Samo se to zevnitř ven nedostane. Každý máme svůj vnitřní dar, který přinášíme tomuto světu (anebo ho v sobě schováváme a nepřinášíme nic, v tomto případě náš záměr není naplněn a nejsme šťastní). Vnitřní oheň ukazuje, jak moc si užíváme i materiálního světa, jehož jsme nedílnou součástí.

Balancujeme mezi dvěma světy, duchovním a hmotným. Potřebujeme je neustále udržovat v rovnováze. Aby byly uspokojeny potřeby hmotného světa, musíme si dopřát požitky, které nám přinášejí radost. Jedině tak se rozvíjí touha něco dalšího vytvářet. Na další tvorbu vždy potřebujeme palivo, zážeh, jiskru. Právě proto se starejme o svůj oheň. Bude-li silně hořet, bude nás stále popohánět k dalším činům. Budeme natěšení a odhodlaní, plní chuti a energie, budeme opravdu živí.

Jak se starat o svůj vnitřní oheň

Před každým činem se preventivně sami sebe zeptejte, jestli to, co se chystáte udělat, váš vnitřní oheň oslabí, nebo posílí. Každý čin, který uděláte vědomě na úkor sebe je jako studená sprcha, která spláchne váš vnitřní žár. Dejte si slib, že odteď budete dělat hlavně to, co vás vnitřně podporuje. Budete se tak cítit mnohem lépe. S tím, jak bude váš vnitřní oheň zesilovat, budete užitečnější i pro ostatní. Být prospěšný sám sobě vždy zahrnuje i prospěšnost celku. Přiložte na svůj vlastní oheň a ohřejte jím i všechny okolo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *