Počkejte si na příležitost

Kam ten spěch?

Někdy se zdá, že se celý svět někam honí. Lidi jsou nervózní, nechce se jim čekat v řadě, nechce se jim čekat na zelenou na semaforu, nechce se jim ani čekat na lepší zítřky. Většina z nás by už teď chtěla mít lepší práci, lepší bydlení, lepší životní podmínky obecně. A když nepřicházejí hned, přichází nechuť, vztek, roztěkanost… no prostě všechno možné, jenom ne klid a smíření.

Největší překážkou úspěchu je to, že se nedokážeme smířit s tím, že předmět našeho zájmu nemáme teď hned.

Trpělivost růže přináší

Čím více je člověk nespokojený a nevrlý, protože něco konkrétního nemá, tím zbrklejší může být. Nemusí pak ani postřehnout, že se kolem něj mihne životní šance. Ve chvílích, kdy nevíme kudy kam, je nejlepší se zklidnit a zpomalit. Rozkoukat se kolem sebe a prozkoumat dostupné možnosti. Neznamená to slevit ze svých zásad. Vždy, vždy mějte na paměti, jaké jsou vaše sny a plány. Jděte si za nimi pomalu a jistě. Nemusíte závodit, žádné bonusové body vám to nepřinese, jen se svou zběsilostí a neústupností okrádáte o životní sílu.

Abyste mohli využít příležitosti, musíte si jí nejdříve všimnout. Buďte ostražití a vnímaví.

Pomůže vám ještě další věc. Schopnost odložit o nějaký čas pocit vítězství vám přinese prožitky vnitřního štěstí, které nutně potřebujete k tomu, abyste se k vítězství vůbec dostali. Úspěšní lidé to vědí. Úspěšní lidé se nikdy nevzdávají a trpělivě si jdou za svým, i kdyby to mělo trvat věčnost.

„Jsem mimořádně trpělivá, za předpokladu, že nakonec dosáhnu svého.“ Margaret Thatcher

Trénink trpělivosti

Nejlepší je si uvědomit, kde se netrpělivost vlastně vzala, co přesně je její příčinou. Na hledání zrodu pocitů se svými klienty pracuji. Každý má totiž původ svých pocitů někde jinde. Každý jsme originál. Když na to přijdete, dokážete se s minulostí lépe vyrovnat. Máte možnost pak pracovat na své trpělivosti. Hledejte, kde vám trpělivé čekání přináší příjemný pocit. Může to být radostné očekávání potomka nebo čekání v restauraci na výbornou večeři.

Pamatujte, že abyste si naplno mohli užít výsledek, je třeba si naplno užívat i čekání na něj.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *