Máte právo něco pro sebe žádat?

Vy určujete, jestli máte, nebo nemáte právo chtít

Někteří lidé si stěžují, že nemají to, co si přejí. Někdy je jejich přání identické s tím, co skutečně potřebují, a někdy ne. Ne všichni se zabývají tím, proč to tak je, kde je ten zakopaný pes, proč se přání neplní. Pokud je člověk zajedno se svým přáním a podniká kroky k jeho uskutečnění, není důvod, aby se mise nezdařila. Je nutné být s požadavkem ztotožněn, to znamená věřit tomu, že požadavek je správný. Prostě důvěřovat tomu, že to něco můžeme mít a že je to pro nás správné. Jednoduše víme, že se to stane. Otázka není jestli, ale kdy. Pak umíme být i dostatečně trpěliví. Je to jednoduché, nicméně ne zrovna snadné. Proč?

Asi znáte film nebo knihu Secret (Tajemství). V podstatě se dá s poselstvím souhlasit. Hlavní sdělení je přesné. Chcete-li něco mít, zaměřte se na to, představujte si, že už to máte, a tím si to do života i přivoláte.

Zákon přitažlivosti

Jaké energie vysíláte, takové se vám vracejí. Všichni to i znají z praxe. Máte-li nový vztah a jste šťastní a zamilovaní, najednou budíte u opačného pohlaví mnohem větší zájem. Proč se to nedělo, když jste to potřebovali? Nebo konečně získáte novou práci a najednou se roztrhne s nabídkami zaměstnání pytel. Všichni vás chtějí. To se to nemohlo stát dříve? …Nemohlo. Dříve jste se totiž příliš soustředili na to, že to nemáte. Moc jste chtěli (a neměli). Proto jste svůj pocit dostali zpět ve stejné podobě.

Asi nebudu umět vyrobit přesný návod na to, jak si správně přát, i když jisté pokusy už proběhly 🙂 viz článek Jak si správně přát 🙂 Jedno vím ale jistě. Pokud se plán dlouhodobě nedaří plnit, existuje souběžně s přáním ve vaší mysli ještě něco jiného. Protikladný myšlenkový vzorec. Něco, co tvrdí, proč je nemožné vytouženého přání dosáhnout. To se pak můžete snažit, jak chcete. Budete pozitivně myslet, neustále si představovat krásný výsledek, ale silou přání do hlavy a do reality nenarvete.

Je třeba jít k podstatě věci a čistit a čistit mysl

Pokládejte si záludné otázky. Máte vůbec právo na to, něco pro sebe chtít? Někde tam bude pochybnost. Na nějaké úrovni si budete myslet, že na něco takového právo nemáte. Každý pro to může mít jiné důvody a vysvětlení. Bylo by to sobecké? Nezasloužíte si to? Musíte předtím ještě něco vykonat, dokázat? Je to moc troufalé? Nechce se vám čekat? Ublížíte nebo uberete tím druhým? Vy sami jste tou překážkou. Vy vyrábíte zádrhel. Pochopte to. Odstraňte zádrhel a dejte dění průchod.

Zpočátku se vám to možná bude zdát jako boj s větrnými mlýny. Překážek může být hodně. Když ale vytrváte, začnete pociťovat příliv energie. Misky vah se převáží. Začnete věřit, že se vám zázraky mohou dít. Procítíte si naprostou samozřejmost něco pro sebe chtít. Stane se to normálním a přirozeným. Nebudete mít potřebu si svá přání zpochybňovat. Budete si přát s laskavostí k sobě, jen tak mimochodem se naučíte žít své sny.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *