Jak se dostat z Matrixu?

Život v Matrixu

Matrix je síť programů, která nás má pod kontrolou, ovládá nás. Každý člověk si tvoří svůj vlastní svět na základě svých vlastních myšlenek. Náš svět okolo je projekcí našeho vnitřního světa. Čím je ale primárně tvořen vnitřní svět? Je neomezený a svobodný? Vznikl původně na základě myšlenek jiných, na základě omezených myšlenek jiných. Náš svět je tedy formován tím, čemu věřili a věří ostatní. Tím, co většina považuje za možné a reálné, to jsou ta omezení a limity. Jeden ovlivňuje druhého. Všechno je jedna velká iluze. Svět je obrovský hologram, kde se zhmotňují mentální představy jednotlivců. Zrcadlí se v něm všechny naše pravdy a přesvědčení.

Může člověk měnit celý Matrix?

Je možné Matrix přeprogramovat a odpoutat se od něho? Odpoutat se od Matrixu nějak skokově možná lze, ale spíše se to nestává. Museli byste se umět oprostit od myšlenek a zaběhlých názorů celého lidstva. Spíše se odpoutáváme od určitých úrovní Matrixu. Obrovské morfogenetické pole, které navzájem sdílíme, mění zevnitř sami jednotlivci, pomalu, ale jistě. Vždy, když si zpracujete nějaké téma, postoupíte o úroveň výše. Pořád jste v Matrixu, ale necháváte se jím ovlivňovat méně. Stáváte se na něm nezávislí.

Jak se odpoutávat?

Je třeba být neustále ve střehu a každý náš myšlenkový postoj podrobit zkoumání, odkud pochází. Může být ovládán Matrixem, nebo ne? Tím se naučíte postupně oddělovat od pohodlnosti a zvyku zaběhlých programů, na jejichž principu Matrix stojí. Možná budete při své bdělé práci a koncentraci podrobováni zkouškám. Zdá se, že čím více se chce člověk vymanit, tím větší sílu nad ním Matrix má. Úplně nás zastavit ale nemůže, takovou moc nemá. Vždy bude mít jen takovou moc, jakou mu přisoudíme.

Zkusme se dívat na život novýma očima. Budeme li umět zpochybnit fungování stávajícího systému a budeme-li připraveni na realitu jinou, můžeme se začít odpojovat. To je dobré vědět, aby člověk zbytečně nespěchal. Položte si otázku, zda jste opravdu připraveni spatřit svět v jeho ryzí formě. Svět bez iluzí a vodítek, svět, ve kterém se Matrix sesype jako domeček z karet. On je tady stále i proto, že ho svým způsobem potřebujeme.

Ti, kteří chtějí ven, mají tu možnost. Stačí vědět, že to lze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *