Propast ve vztazích

Muž vs. Žena

Oba jsou opačnými polaritami, oba jsou z jiné planety. Co je spojuje, je společný cíl, ovšem jejich cesty a výchozí bod jsou naprosto rozdílné. Nerozumějí si, nechápou se, ubližují si, a přesto po sobě nepřestanou toužit. Inspiroval mě silný příběh jedné partnerské dvojice…

O čem je láska

Na úrovni duší milujeme všechny bytosti. Na úrovni tělesné jsme přitahování jen některými. Na úrovni rozumu svádíme často ty největší boje. Pokud není duše, tělo i rozum v souladu, pokud spolu nebudou všichni táhnout za jeden provaz, nebude to fungovat. Krásný vztah zůstane fata morgánou. Přitom na první úrovni to není partner, kdo za to může. Dvojice pak mohou ukazovat prstem na druhého donekonečna a obviňovat ho ze zrady a nenávisti a k ničemu to nebude. Tedy vlastně ano, povede to k ještě většímu zoufalství. Začalo to u každého jednoho z nich, když neuvěřil, že láska je u nich možná.

Rozdílné chápání

Všimli jste si, že na jednu věc se můžete dívat různými úhly pohledu, i těmi zcela opačnými? Dá se říct, že žádný objektivní pohled neexistuje. To, co ona brala jako svůj největší důkaz lásky, a to důvěru a naprostou otevřenost na úrovni tělesné a citové, v jeho očích nemělo žádnou hodnotu, protože to dala každému mizerovi, kterému na ní vůbec nezáleželo. A to, co bral jako největší důkaz lásky on, a sice všechno důležité za sebou v životě kvůli ní nechat a podporovat ji finančně, nemělo žádnou hodnotu pro ni, protože přesně to dal každé šlapce.

Ani jeden neuvěřil na zázrak a potvrzení svých pochybností dával za vinu člověku, kterého nejvíce „miloval“.

Když přestane boj a začíná láska

Aby spolu mohli přestat válčit, museli by propustit tu část svého ega, která našeptává negativní scénáře a očekává zlo. To není vůbec snadné. Aby se to povedlo, museli by pocítit, jak moc jsou sami hodni lásky a jak si ji zaslouží. Ani jeden ještě tento pocit a toto ujištění nehledal hluboko v sobě. Oba ho chtěli cítit zvenčí, aby uvěřili a aby měli jistotu, že vztah stojí za to. Až ho najdou, budou teprve moci své bolesti jeden druhému odkrývat ne proto, aby se jimi vzájemně ničili, ale proto, aby spolu mohli v lásce růst.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *