Přetváření života k lepšímu

Chtít mít lepší život

Chci mít lepší život.

Já chci být lepší.

Magická formulka, která je zdrojem naší motivace. Pudí nás jít dál, něčeho dosáhnout, neustále se zlepšovat. Tak jako všechno ostatní, i tento zdroj síly má své stinné stránky. Je to sebeodsuzování, či jen sebeposuzování… je to pocit, že tak, jak žijeme teď, žijeme špatně.

Taky máte svého vnitřního našeptávače, který vám tvrdí, že byste mohli žít docela jinak? Chce vám podsunout myšlenku, že si zasloužíte něco lepšího, něco důstojnějšího. Vnutí vám obraz života, ve kterém budete zaručeně šťastní (jakmile ho dosáhnete). Problém je v tom, že tento obraz je jen fiktivní. Reálně ve vašem světě neexistuje. Takže vás jen odvádí pryč od toho existujícího (a cenného), abyste se slepě honili za něčím moc lákavým a vzdáleným.

Cesty k dosažení cíle

Musím uznat, že náš vnitřní učitel nebo pokušitel? je velmi důmyslný ve svých způsobech. Co všechno je schopen vymyslet! Nutí nás použít všechno, co je dostupné. Nutí nás přetvořit, doslova vyčarovat si nový lepší svět. Ve své vznešenosti bude používat ty „dobré“ síly, bílou magii.

Investujeme svou životní energii do budování nereálného obrazu. Čarujeme. Přitahujeme si do života to, co v něm chceme mít. Chceme, aby na nás byli lidé hodní? Také pěstujeme dobrotu srdce, staráme se o ostatní, podporujeme charitu. Chceme, aby k nám byl život štědrý? Jsme štědří i my, darujeme úsměvy, peníze.

Návodů a „mistrů“ je všude plno. Stačí číst knihy, ebooky, chodit na přednášky a následovat zaručené postupy, jak dosáhnout štěstí. Opravdu?

Jsme dobří i špatní zároveň

Tak jako bez noci není den, bez zrady odpuštění, bez nenávisti láska, tak bez zla není ani dobra. Jde o to, poznat všechny naše části, ty dobré i ty špatné, a integrovat je do jednoho celku. Všechny je přijmout, protože všechny mají stejnou váhu. To je to, co myslím pojmem „to dobré“, je to sjednocení, sloučení, pochopení, přijetí. Pak už není pochyb, odporu, bojů, a láska může volně proudit.

Pak také může přijít uvědomění, že naše falešné vnitřní puzení jít za něčím víc má své vlastní důležité poslání. Postupně docílí toho, že se naše konstrukty v hlavě a touhy ega zbortí. Zjistíme, jak naivní a slabé všechno to snažení bylo. Zůstane jen láska a světlo. Duše prošla očistcem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *