Je možné stále myslet pozitivně?

Síla pozitivního myšlení

Jsem přesvědčená o tom, že pozitivní myšlení léčí, uzdravuje a přitahuje do života ještě více pozitivního. Jen je třeba toto poznání uchopit správně. Víte, kde nastává vážný zádrhel? Když duše uvnitř pláče, ale navenek jste stále pozitivní. V takovém schizofrenním světě je opravdové a upřímné pozitivní myšlení jen pouhou iluzí. Pozitivní myšlení funguje, když mu uvnitř naplno věříte a vaše prožívání je v jednotě s tím, jak se skutečně v jádru cítíte.

Co se stane po pozitivním přetvařování?

Mohlo by se zdát, že časem si na své pseudopozitivní myšlení zvyknete a naučíte se myslet pozitivně opravdicky. Já si ale myslím, že s každou pozitivní záplatou se bolavé místo rozbolí ještě více. Vnitřní rozpor se bude zvětšovat, až bude nesnesitelný. Znáte přísloví, že stokrát nic umořilo osla? S každým nic, které si nějak pozitivně vysvětlíte, usmějete se nad ním a pozitivně přepracujete, si postupně vytvoříte tak velké břemeno, které už dále neunesete.

Pozitivní myšlení silou nenastavíte. Síla pozitivního myšlení spočívá v tom, že proudí samovolně a lehce. Tvrdou silou se do hlavy narvat nedá.

Jak tedy myslet pozitivně?

Můžete dát pozitivní „náboj“ i do negativního myšlení. Vtip je v tom, nesnažit se udělat z negativního pozitivní, ale pozitivně přistupovat ke všemu, i k tomu negativnímu. Není cílem myslet jen a pouze pozitivně. Pokud se budete negativnímu bránit, jen ho potlačíte a nezbavíte se ho. Čím více se mu budete bránit, tím více ve vás bude bojovat o život. A bude se periodicky vynořovat při každé vhodné příležitosti.

Dáme si příklad. Představte si malé dítě na pískovišti, které právě pláče nad zbořenou bábovičkou. Asi za ním hned nevystartujete s poučkami, že s úsměvem jde všechno líp. Namísto toho cítíte u srdce cosi hřejivého, soucit, možná účast. Prostě celou záležitost obalíte láskou. A to je celé. To je ono.

U každé nepříjemné záležitosti můžete podobně nazírat i sami na sebe. Můžete se i v představě uvidět z odstupu a pohladit se konejšivým soucitem a láskou stejně, jako to dítě na pískovišti. Toto je pozitivní myšlení v pravém slova smyslu. Projevujte sami sobě účast a oporu.

Uznejte všechno, co cítíte, a zahrňte to láskou. S láskou se pozorujte, jak jste smutní. S láskou sledujte, jak vás něco štve. S láskou a porozuměním buďte účastni celého svého života. Víc pozitivněji už to ani nejde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *