Chcete mít vedle sebe parťáka?

Ve dvou se to lépe táhne

Každý člověk touží po tom, spojit se s jiným člověkem a vytvořit s ním harmonický a dokonalý celek. Ten nádherný pocit otevřenosti, důvěry, podpory a lásky… Touží po něm i ti, kteří už dávno přestali věřit, že je něco podobného možné. Co když je vedle vás na lavičce ale prázdné místo? Čím více vám druhá polovina chybí, tím více se prázdnotou zabýváte. Čím více ji prožíváte, tím více ji budete cítit i dál. Vesmír vám sešle další prázdnotu na základě vaší „objednávky“ – toho, jaké pocity právě prožíváte. Že už ty poučky znáte? Co s tím?

Přesměrovat pozornost

Přesměrování pozornosti na jiný zdroj lásky vám zaručeně prospěje. Partnerská láska není jediná, která existuje. Máte k dispozici lásku a podporu přátel. Někteří zažívají lásku k dětem. Lásku můžete cítit od zvířecích mazlíčků. Pokud jste duchovně vyzrálí, cítíte lásku vesmíru nebo stvořitele. Láskou vás může naplnit vaše práce či koníčky, spojí-li se zároveň se službou vašemu ideálu a přesvědčení. A v nejlepším případě se zaměříte na sebelásku, tu doporučuji rozvíjet nejvíce. Rozmazlujte se, hýčkejte se a dělejte to, co vám přináší potěšení a radost.

Vím, jak těžce se zmíněné rady provádějí v praxi a jak moc má člověk tendence setrvávat v pocitech opuštěnosti, marnosti a beznaděje. Myslím si, že hlavním důvodem trápení je vždy ulpění na nějaké konkrétní představě. Leckdy máme zvláštní schopnost usmyslet si, jak by se věci měly odehrávat a kdo konkrétně by nás měl láskou naplnit. Někdy jsou to jen sny, bláznivé myšlenky, kterých se zarputile držíme, a nechceme je pustit. Tyto skutečnosti nám brání vidět, co ve svém životě objektivně máme. Jak to myslím?

Díváte se správným směrem?

Říká se, že každá opravdová touha je nakonec vyslyšena. Vaše tajná přání s vámi žijí celý život a možná jsou i naplňována, aniž byste si toho vůbec všimli. Jak to? Nepřicházejí ze zdroje, kde byste je čekali nejvíce, a tak je velmi snadno přehlédnete. Zase ta známá urputnost a trvání na konkrétní představě. Zkuste prozkoumat, jestli náhodou nezažíváte jistý druh lásky u jiných lidí, než kde byste ji primárně očekávali.

Například doplnit rodičovskou lásku vám mohl i cizí chápající a moudrý člověk. Atributy partnerské lásky a důvěry vám mohl dát i člověk, se kterým žádné blízké vztahy neudržujete. Lásku vám mohou projevovat i cizí děti. A tak dále.

Možná nečekaně zjistíte, že dostáváte více lásky, než jste si mysleli. To posílí vaši důvěru ve splnění vašich přání. A přání se budou i snadněji plnit. Jen zůstaňte dál na příjmu, otevřeni všemu, s otevřenýma očima a otevřeným srdcem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *