Jste sami sebou? 3 body k vylepšení

Umíte být sami sebou?

Často si vzpomenu na hlášku z filmu Podnikavá dívka, kdy Harrison Ford říká Melanii Griffith něco jako: Jsem rád, že se oblékáte jako žena, ne jako muž, který si představuje, jak by se oblékal, kdyby byl ženou 🙂 Dost mě to tehdy pobavilo. Myslím, že myšlenka je trefná a výstižná. Asi tolik na úvod.

Ruku na srdce, stojíte vždy ve vztahu k okolnímu světu otevřeně bez přetvářky a sami za sebe? Projevujete se naprosto autenticky v souladu se svým vnitřním postojem a naladěním? Nebo si někdy  nasadíte masku a namísto náledování autobiografického scénáře raději hrajete roli někoho jiného.

Člověk vždy jedná z nějakého „dobrého důvodu“, takže jaký může být důvod pro podobně nesmyslné chování? Zmíněný nesmysl pro tuto chvíli prosím chápejte jako nesmyslný z důvodu energetické náročnosti celé akce. Vždyť není nic složitějšího, než hlídat si své projevy, výrazy a vystupování. A není nic jednoduššího, než být sami sebou. Ve druhém případě energií šetříte, protože nemusíte dělat nic. Nemusíte hlídat nic. I zde jsou samozřejmě výjimky. Některé naše ohlídané projevy jsou přínosné nám samotným i našemu okolí, některé nám ovšem ubližují. Když ubližují nám, ubližují tím i ostatním. Právě na ty destruktivní se chci zaměřit.

Naše pravé projevy by ostatním ublížily

Tady už ze startu vidíte, že tento předpoklad vychází čistě z vaší domněnky. Kde berete tu jistotu, že tím, co chcete udělat, ublížíte druhému? A proč vlastně chcete rozhodovat za něj? Vaše rozhodnutí je druhého uchránit a nevystavovat ho potenciálně škodlivému vlivu. Nemá snad možnost vědět pravdu a postavit se k ní podle svého? Každý má svobodnou volbu. Přestaňte se prosím cítit vinni za pocity druhých. Přestaňte potlačovat své pocity. Přestaňte se obviňovat za to, že vůbec máte své pocity. To, že je máte, v základu není špatně. Dělejte věci, jak je cítíte, ne jak si myslíte, že byste je měli dělat. Už jste zažili to krásné překvapení, kdy jste se odhalili a neskrývaně sdělili své pocity, a druhý přitom nereagoval tak špatně, jak jste původně očekávali? Zkuste nevymýšlet reakce předem za druhé a život bude snadnější.

Změněné chování nám přinese vyšší kredit

Další lež. Tento ziskuchtivý manévr bude po zásluze potrestán. Někde jste získali přesvědčení, že pro jistý druh úspěchu se má dělat to, to a to. Úspěšnější člověk že musí být takový a makový. A tak se tuto představu snažíte napodobit. Vesmír ale funguje na principu energií, neskáče do nastražených léček. Tento postup bude fungovat, pokud se stanete člověkem, o kterém věříte, že může dosáhnout úspěchu. Ne pokud si na něj budete jen hrát. Zjistěte, co vám brání a pracujte na odstranění překážek. Je to možná sice delší, ale zato horší cesta, ale je účinná. Snadná cesta je jen fata morgánou. Pokud jsou vnější projevy stejné jako vnitřní prožívání, energie je volná a může proudit. V opačném případě se dostavují nesnáze a někdy i nemoci. Zůstaňte ve volném proudu. Uleví se vám.

Přetvářkou se chceme zalíbit druhým

Opět dedukce hlavy. Vypočítali jste si, co asi váš objekt zájmu vyžaduje, a chcete mu to poskytnout, abyste ho získali. V tomto případě nadřazujete druhého nad sebe. Kde jste v tomto modelu vy? O vás už nejde? Dřív nebo později pocítíte dopad. A sice, že druhý se zajímá o představu, kterou jste vyrobili. Ne o vás. Radost to nemůže přinést, nehledě na to, že se odehrává velká faleš. Pokud druhý bude chtít být ve vaší blízkosti, bude v ní i přes veškeré vaše nedostatky. A pokud ve vaší blízkosti chtít být nebude, ničím ho neudržíte. Zkuste se na to podívat z druhé strany. Vy také nechcete pozlátko, ale opravdovou bytost. Stavte na pevných základech. Na vás samotných.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *