Umíte se cítit jako vítěz?

Aby mohl přijít úspěch, musím nejdřív vědět, jak má vypadat

Abych mohla dosáhnout úspěchu, musím předem vědět, co konkrétně pro mě úspěch představuje. Musím si ho umět pojmenovat a představit. Zkrátka musím vědět, co chci. Zadefinování je podstatná věc bez které to nejde!

Na počátku bylo slovo (myšlenka, určení, záměr…)

Těžko se něčeho dosahuje, když nevím, čeho chci dosáhnout. To se pak celá počáteční energie rozmělní do ztracena. Nemá za čím jít a o co se opřít. Energii přitom ke každé akci a budování nutně potřebujeme. Ve výsledku se pak nemůžu divit, že jsem bez energie něčeho nedosáhla. Proto se vždycky ptejte, za čím přesně jdete (tím tam tu energii automaticky směrujete). Zní to banálně, ale velmi často zažíváme neúspěch tam, kde nevíme, co pro nás znamená ÚSPĚCH, co to je. Někdy chceme věřit, že úspěch přijde jen tak zničehonic. Říkáme si, že až přijde, tak ho poznáme. Nevíme a čekáme. A někdy zbytečně investujeme energii do smutku, že nezažíváme úspěch. Dávejte si pozor, kam investujete svou energii. Energii peněz byste také neinvestovali do pochybné komodity, která nemá valnou hodnotu. Energii myšlenek jsme ale zvláštně navyklí investovat tam, kde nás to zevnitř devastuje.

Proč máme tendenci sklouzávat k negativním pocitům a držet se jich?

Jde o návyk, jako u všeho ostatního, co jsme se na své životní pouti naučili. Co se opakuje, to je pro nás uvěřitelnější. Čím více máme potvrzeno, tím méně pochybujeme. Jaký návyk jste si vytvořili vy v souvislosti s dosahováním úspěchu? Máte čistou cestu? Nebo vám brání spousta sebedestruktivních myšlenek hlásajících všechny ty názory a pravdy, proč to nemůže vyjít. Malé děti nepočítají s tím, že by se nenaučily chodit. Mají na očích to obrovské množství velkých chodících lidí a vědí, že ony budou chodit také, když se o to budou dál a dál snažit. Neexistuje pro ně jiná možnost.

Představte si sebe jako vítěze

Stanovte si cíl, který je pro vás dosažitelný. A prožijte si úspěšný výsledek. Pěkně dopodrobna a detailně si prociťte, jak vám přitom je. Například chcete nové kalhoty. Vidíte se v nich, koukáte se na své nohy, které mají na sobě oblečeny nové perfektní kalhoty. Cítíte na sobě jejich příjemný materiál. Uvědomujete si, jak vám je dobře a jakou máte radost. Nepotřebujete přitom vymýšlet celý průběh, jak k tomu dojde. Stačí vám procítit si záměr. Vše ostatní přijde samo. Život vás nasměruje sám, kam máte jít. Jen sledujte a jednejte (běžte do obchodu, zkoušejte).

Na těch nejjednodušších příkladech si vždy uvědomíte, jak to funguje. Není žádná hranice, kde je dosažení úspěchu ještě reálné a kde už není. Všechno je možné, když budete věřit, že úspěch může být váš. Jediný limit je vaše hlava. Posunujte své limity tím, že si dovolíte je vždy o kousek přesáhnout. Jen vy si určujete, jaké máte možnosti a jak váš úspěch vypadá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *