Láska, která povznáší

Láska, která umožňuje

Taková láska Ti dává křídla. Dává prostor k vlastnímu růstu. Dává svobodu. Nechá Tě dělat to, co potřebuješ dělat, abys naplnil své touhy. Umožní Ti tak stát se kompletním člověkem. Věří v Tebe i v době, kdy už všichni ostatní přestali věřit (i Ty sám) a podněcuje tak v Tobě sílu, která Ti umožní znovu vstát a jít dál. Pokračovat v cestě za štěstím, protože to je něco, čeho se nikdy nesmíš vzdát.

Láska, která ochraňuje

Taková láska se za Tebe vždy postaví. Dává pozor ve dne v noci, abys byl v bezpečí, protože jsi pro ni příliš podstatný a důležitý. Ochrání Tě ve svém náručí. Pohladí Tě po těle i po duši. Postará se, aby se Ti dostalo všeho, co k životu potřebuješ. Dá Ti ten pocit, že je pro Tebe připraveno vše. Všechno je k mání. Všechno je dostupné. Ke všemu máš přístup. Jenom proto, že jsi. Jsi milovaný. A umíš milovat nekonečnou láskou.

Tak jako matka, která by dala za své dítě život.

Láska, která obohacuje

Taková láska Ti přináší vždy ještě něco navíc. Láska nejvíc dojímá, když se vyskytuje tam, kde „není očekávána“. Jako v případě muže, který do svého života přijal přítelkyni s nemocným synem. A její syn mu v životě zůstal i po rozchodu s ní, protože mu přirostl k srdci. Protože se s ním chtěl pravidelně vídat a starat se o něj.

Nebo v případě muže, který zavinil autonehodu, po které se zraněná matka léčila měsíc v nemocnici. Ta matka měla malou dceru, kterou neměla kam dát. Tak si ji ten muž vzal domů a staral se o ni, jak dlouho bylo potřeba.

Nebo v případě muže, který si vzal k sobě starého dobrého kamaráda ze střední školy, který onemocněl a neměl už kolem sebe blízkou rodinu, a staral se o něj až do posledních dnů.

Láska se nepotřebuje ukazovat a předvádět

Pravá láska jen a prostě MILUJE.

„Když někdo říká, že tě miluje, sleduj jeho činy víc než jeho slova.“ Ralph Smart

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *