Být v proudu

Go with the flow

Nech se unášet proudem. Poddej se tomu. Nebraň se. Dýchej a buď. Tady a teď.

Rozhodně to neznamená být v proudu ve smyslu dělat to, co dělají ostatní. Slepě napodobovat. Být součástí mainstreamu. Znamená to najít si tu svou vlnu a pak se jen nechat unášet a jemně korigovat směr. Příjemně se plavit životem. Toto je nejefektivnější způsob, nejlepší možné využití energie. Chce to učit se vnímat své potřeby a pak se jim poddat, naplňovat je, a nechat kreativní sílu pracovat. Nemůžeme vše zvládnout sami. Musíme se učit spolupracovat s něčím, co nás přesahuje. S absolutnem, se zmíněnou kreativní sílou. A že je opravdu kreativní! Člověk se nestačí divit, jak moc.

Voda je mírná energie

Vezměme si příklad z vody. Vodu všichni známe a víme, co dokáže. Umí vyživovat a umí i ničit. Když není, neproudí, je sucho a příroda umírá. Když je jí moc, poznáváme její ničivou sílu, smete a vezme s sebou vše, co jí přijde do cesty. Proto je nejlepší zlatá střední cesta.

Klíčem k úspěchu je dělat vše pomalými a postupnými kroky.

Zároveň to dělat neustále, pořád. Musíme mít na paměti, že nikdy není hotovo. Stále jsme v proudu života. A stále je tak nutno vyvíjet mírnou energii a upravovat náš směr. Tím udržujeme koryto řeky tam, kde má být. Do života se musíme otiskovat stále, jako řeka do krajiny. S tímto nastavením je jen otázkou času, kdy se dostaneme k oceánu. A zároveň už jen to, že k oceánu směřujeme, nás naplňuje radostí a štěstím. Život není úkolovka a soutěž. Nejde o to, rychle doplout k oceánu a pak si užívat, nic nedělat a odpočívat. Snažit se být v proudu je třeba po celou dobu naší existence.

Nenásilí

Nenásilí zde hraje důležitou součást hry. Když voda při své cestě narazí na překážku, nezastaví se a nesnaží se překážku zničit. Prostě ji nechá být a obepluje ji. Tím ji překonává. Pamatujme na to.

Překonat překážku neznamená ji zničit, nýbrž nechat ji, kde je, a jít si svou cestou.

Někdy, když je překážka moc velká, voda zdánlivě nic nenadělá. Ona zatím jen nabírá síly, městná se před překážkou, a pak udělá to, co dělá vždycky. Nechá překážku, kde je, a jde si svou cestou.

Buďme na sebe hodní a se stejným respektem překonávejme naše stinné stránky. Nechme je, kde jsou (mají právo tam být) a jděme si svou cestou. Přistupujme ke všemu, co nás na naší plavbě potká, s vlídností, rozvahou, klidem a mírem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *